Siódmy tom słynnego cyklu o komisarzu Eryku Deryło

Kolejna odsłona przygód komisarza Eryka Deryło

Bestia” (https://www.taniaksiazka.pl/bestia-max-czornyj-p-1440791.html) stanowi siódmą już część mrocznego i porażającego cyklu powieściowego Maxa Czornyja o komisarzu Eryku Deryło. W tym tomie główny bohater, jak zwykle w towarzystwie Tamary Haler, musi rozwiązać sprawę wyjątkowo brutalnych mordów, które w najdrobniejszych szczegółach odwzorowują zbrodnie opisane w pewnej słynnej powieści… “Bestia” bez wątpienia należy do najbardziej krwawej i trzymającej w napięciu części serii. Książka przez długi czas nie pozwala spać spokojnie.  Czytelnik do samego końca nie może być pewien, co czyha na niego na kolejnej karcie i jak ostatecznie potoczą się losy głównych bohaterów. Tym razem mają bowiem oni do czynienia z najprawdziwszą Bestią, która nie cofnie się przed niczym. 

“Bestia” – tajemnica brutalnych morderstw

Igor Lubow, dawniej sławny i poczytny pisarz, obecnie więzień, skazany na karę pozbawienia wolności za morderstwo, popełnia w celi samobójstwo. Zbrodnie zapisane na kartach jego powieści prezentowały się identycznie jak te, które popełniono w prawdziwym życiu. Zebrane podczas śledztwa poszlaki dobitnie wskazywały więc na winę Lubowa – do czasu. Na ulicach miasta Lublin zjawia się bowiem morderca, który także zdaje się podążać zbrodniami opisywanymi w prozie Lubowa. Czyżby autor doczekał się własnego naśladowcy, pragnącego samemu doświadczyć uczucia odebrania komuś życia? A może prawda jest o wiele gorsza i pisarz wcale nie popełnił zbrodni, za które został skazany? Za dochodzenie bierze się nie kto inny, a słynny Eryk Deryło. Świeżo wybudzony ze śpiączki komisarz musi przyspieszyć własną rehabilitację i dochodzenie do zdrowia, aby czym prędzej rozwikłać zagadkę i czym prędzej schwytać mordercę. On i Haler muszą działać szybko, niebezpieczeństwo może nadejść z każdej strony, a każde kolejne morderstwo z prozy Lubowa staje się coraz brutalniejsze.

Autor “Bestii”, Max Czornyj

Max Czornyj jest jednym z popularniejszych autorów kryminałów w Polsce. Czornyj studiował we Włoszech oraz Polsce na wydziale prawa, jednakże ostatecznie postawowił poświęcić się karierze pisarskiej. Jego debiut, “Grzech” stanowiła początek najsłynniejszego cyklu “Komisarz Eryk Deryło”, która wkrótce przyniosła pisarzowi zasłużony poklask i dużą popularność. Czornyj znany jest także z cyklu “Liza Langer i Orest Rembert” (w skład serii wchodzą dwa tomy powieści); Max Czornyj znany jest również z takich dzieł jak “Córka nazisty”, “Zimny chirurg” oraz “Inna”.

Kawa zdjęcie pvproductions - pl.freepik.com